در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. مبلمان /
  4. چه فرشی برای خانه من مناسب است؟
تصویر چه فرشی برای خانه من مناسب است؟

چه فرشی برای خانه من مناسب است؟

فرش ایرانی یکی از لوکس ترین و فاخرترین آیتم های طراحی دکوراسیون داخلی است که بسیاری از طراحان داخلی برای کامل کردن کارشان مثل فوت کوزه گری از آن بهره می برند، تا حدی که گاهی تصور یک فضای کلاسیک شیک بدون یک فرش ایرانی نفیس در کف آن بسیار سخت است!

 


هنگام خرید یا تغییر دکوراسیون بهتر است به همه نکات مربوط به فرش توجه شود. در این مقاله با مهمترین مواردی که هنگام انتخاب فرش باید در نظر بگیریم، آشنا می شویم. قبل از آن مختصر نگاهی به کفپوش زمین میکنیم.

 

 

کفپوش  

از آنجایی که ما فرش را روی زمین قرار می دهیم، پس باید دقت کنیم که چه نوع و رنگی از کفپوش را انتخاب می کنیم؛ بدون شک در همین آغاز باید بگویم اگر رنگ خنثی انتخاب کنبد کارتان بسیار ساده تر پیش خواهد رفت؛ ولی اگر رنگ هایی مثل قهوه ای انتخاب می کنید، در ادامه با دقت بیشتری باید ترکیب رنگی را انتخاب کنید. یکی از مؤثرترین روش ها، به کارگیری تضاد رنگی فرش و کفپوش است. البته اگر طرفدار هارمونی بیشتر و ملایم تری هستید می توانید از رنگ های مکمل استفاده کنید.

 

 

و اما مواردی که باید در خرید و انتخاب فرش در نظر داشته باشیم:

ابعاد فرش

انتخاب اندازه درست فرش برای هر مکانی یکی از مهمترین پایه های طراحی است. بر خلاف تصور خیلی از ما، انتخاب فرش های کوچک برای مساحت کم، نه تنها فضا را بزرگتر نشان نمی دهد بلکه فضا را بسییار کوچکتر جلوه می دهد! انتخاب ابعاد متناسب با فضا اولین مورد مهم است که می تواند زیبایی آن را بیشتر یا کمتر کند. در پذیرایی و نشیمن باید به گونه ای باشد که حداقل پایه های جلویی مبل روی فرش قرار گیرد. در اتاق خواب فرشی بیندازید که پا را از رو تخت رو زمین بگذارید.
بهتر است برخی از فضاها مانند لبه های دیوار را با تناسب آن، خالی نگه دارید؛ این کار فضا را وسیع تر جلوه می دهد.

 

 

فرش برای کجا؟

نوع اتاق یا فضایی که قرار است فرش را بیندازید را در نظر بگیرید. برای اتاق نشیمن یا ناهارخوری، انتخاب رنگ زمینه خنثی مناسب است. برای اتاق خواب کودکتان، رنگ قوی و برجسته یا فرش پرنقش انتخاب مناسبی است.

 

 

تضاد

فرش به فضا روح می دهد، بنابراین دقت کنید که بیش از حد فضا را یک رنگ نکنید؛ برای ایجاد جذابیت و انرژی بیشتر می توانید فرش را در تضاد با بقیه وسایل انتخاب کنبد.
اگر هارمونی و هماهنگی بیشتری را می پسندید از رنگ های مکمل استفاده کنید.

 

 

سبک زندگی

فرهنگ و سبک زندگی ما، یکی دیگر از عوامل مهم است؛ ممکن است عادت داشته باشید با کفش رفت و آمد کنید، یا مهمانی هایتان بدین صورت برگزار شود. در این صورت بهتر است از فرش های کوچکتر با رنگ های تیره استفاده کنید. بدین صورت شست و شوی آن ها نیز آسانتر خواهد بود.

 

 

ضخامت فرش

اگر بیشتر فضای خالی خانه شما را فرش می پوشاند، بهتر است از فرش های ضخیم تر بهره ببرید تا هنگام راه رفتن احساس بهتری داشته باشید.

با در نظر گرفتن این موارد، مشخص تر و راحت تر می توانید فرش مورد نیازتان را انتخاب کنید.

 


 

نظر خود را برای مطلب بنویسید