در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. راهروها و پله ها /
  4. طراحی پله شناور با 27 مدل جذاب
تصویر طراحی پله شناور با 20 ایده جذاب

طراحی پله شناور با 27 مدل جذاب

اگر خانه یا آپارتمان شما، در دو سطح با اختلاف ارتفاع قرار دارد، یا به اصطلاح دوبلکس می باشد، نباید، پله های داخلی را نادیده بگیرید! راه پله، بخش مهمی از دکوراسیون داخلی است. علاوه بر کاربرد پله ها در خانه که سبب دسترسی طبقات می شود، طراحی آن، می تواند، توجه را جلب کرده و نقطه ی عطف دکوراسیون داخلی باشد. اگر شما، سبک مدرن را انتخاب می کنید، راه پله شناور، انتخابی عالی، برای دکوراسیون داخلی، محسوب می شود. پله شناور، پله ایست بدون هیچ مانع، که از یک طرف به دیوار مستحکم وصل می شود، یا از طریقه نرده ها و طراحی خاص، وزن آن مهار می شود. احساس معلق بودن وهیجان پله شناور، بسیار جذاب است.

طراحی پله شناور، تنوع بسیاری در شکل، اندازه و مواد ساخت دارد. پله شناور، بر اساس به نوع طراحی، از متریال های مختلف از جمله: چوب، شیشه، فلز و دیگر مواد، ساخته می شود. پله شناور، پرطرفدارترین ایده برای خانه های مدرن هستند. امروز تصمیم گرفتیم به شما، برخی از طرح های جذاب پله شناور را نشان دهیم. بی شک، شگفت زده خواهید شد، با ما همراه باشید.

 

پله شناور علاوه بر زیبایی منحصر به فردش، سبب صرفه جویی در فضا می شود. پله های معمولی اغلب با ایجاد فضای پرت زیر پله، یکی از چالش های دکوراسیون داخلی است که با ترفندهای مختلف از آن استفاده می شود. امروزه در طراحی خانه های مدرن، اغلب معماران، از طرح های بی نظیر پله شناور استفاده می کنند. بسیاری از طرح هایی که مشاهده می کنید، منحصرا برای خانه ای طراحی شده است.

پله شناور در شکل های گوناگون از گرد تا ساده، طراحی و اجرا می شود. ساخت پله شناور، کار ساده ای نیست، بلکه اندازه گیری طول و عمق و ارتفاع پله، باید به دقت بررسی شود. دیواری که قرار است، پله روی آن نصب گردد و در واقع، نقش اصلی را در در نگهداری پله دارد، باید از نظر استحکام مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.

پله شناور، بیشتر جنبه ی دکوراتیو دارد، به همین خاطر، بحث نرده اهمیت خاصی ندارد. اما در طراحی پله شناور، گاهی نرده ها نقش سازه ای داشته و وزن کلی را تحمل می کند. گاهی نیز جنبه ی تزیینی داشته و با متریال های مختلف شناخته می شود.
زیبایی پله شناور به جذابیت و منحصر به فرد بودن آن است. پر زرق و برق بودن آن باعث جلب توجه در دکوراسیون داخلی می شود.

 

 

در تصویر زیر، راهروی سفید با پله شناور فلزی به رنگ سفید، به دیوار متصل شده است و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد نموده است. رفت و آمد روی پله شناور، جذاب و هیجان انگیز می باشد.

طرح های هندسی منحصر به فرد، ایده های جذابی برای پله شناور است.

 

 پله شناور با نورپردازی خاص، قطعا فضای فوق العاده ای در خانه ایجاد می کند و سبب دعوت کنندگی خواهد بود. نورپردازی را در سبک های مختلف می توان اجرا نمود و از فضای بی نظیر آن لذت برد.

 

 

پله شناور بتنی در طرح های صنعتی نیز گزینه ی مناسب و دارای استحکام کافی است.

 

پله شناور از جنس چوب، بهترین پیشنهاد، در طراحی خانه مدرن است، حس طبیعی و بکر چوب، زیبایی پله شناور را دو چندان می کند.

وقتی برای پله شناور، نرده یا حفاظ شیشه ای انتخاب می کنیم، امنیت بیشتری داشته و خاصیت مدرن بودن پله را نیز حفظ می کند.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

امیدواریم از طرح های مختلف پله شناور لذت برده و در صورت نیاز، در دکوراسیون داخلی اجرا کنید. پله شناور در فضای خانه یا محل کار، فضای خاص و منحصر به فردی به وجود می آورد. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

نظر خود را برای مطلب بنویسید