درحال آماده سازی...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده سلیستخود در سیستم های دیگر لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. آسایه /
  2. وبلاگ /
  3. ناهار خوری /
  4. 5 عامل مهم در انتخاب میز ناهارخوری کمجا
تصویر 5 عامل مهم در انتخاب میز ناهارخوری کمجا

5 عامل مهم در انتخاب میز ناهارخوری کمجا

میز ناهارخوری تاشو در آپارتمان ها و خانه های کوچک امروزی، یکی از انتخاب های عاقلانه و منحصر به فرد هستند. ممکن است به دلیل کمبود فضا از داشتن میز ناهارخوری صرف نظر کنید، ولی پیشنهاد ائوینسان این است که در این مطلب با 5 فاکتور مهم برای حل این مسأله با زیباترین مدل ها آشنا شوید. در واقع احساس نیاز به وسایل کم جا، تنوع طراحی میز ناهارخوری را بیشتر از قبل کرده است که بدین ترتیب انتخاب های بیشتر برای هر نوع سلیقه ای وجود دارد، کافی است گشتی در بازار بزنید تا تنوع بسیار زیاد و جذاب میز ناهارخوری را از نزدیک ببینید.

 


گاهی مدل و ابعاد موردنظر شما ممکن است در هیچ فروشگاهی نباشد؛ به همین دلیل شما با استفاده از مدل هایی که در ادامه آورده ایم، می توانید ایده و مدلی که در ذهنتان هست ،انتخاب کنید و به متخصصان این حوزه بسپارید. با توجه به ابعاد فضای ناهارخوری منزلتان، میز ناهارخوری مناسبی را انتخاب و اجرا کنید.

 

 

1.    سطح روی میز ناهارخوری متغیر باشد.

در صورتی که سطح روی میز ناهارخوری قابل تغییر دادن باشد، می توان از کمترین ابعاد، بیشترین استفاده را داشت. همانطور که در تصاویر زیر می بینید، چند تکه بودن سطح میز ناهارخوری، عملکرد آن را در موقعیت های متفاوت با تعداد افراد بیشتر یا کمتر، بهتر می کند. با باز کردن این سطوح، می توان تعداد افراد بیشتری را دور میز ناهارخوری جای داد. فقط با توجه به فضایی که در منزل دارید، فرم و ابعاد میز ناهارخوری را در نظر بگیرید.

 

 

 

لولاهای موجود در این نوع میز ناهارخوری، چند فرمی بودن آن را راحت تر کرده است.

 

 

2.    میز ناهارخوری دیواری

این نوع میز ناهارخوری، یکی از پرطرفدارترین مدل ها است؛ علاوه بر این تنوع بسیار زیادی نیز دارد. می توانید از در یک کمد که باز می شود و به میز ناهارخوری تبدیل می شود استفاده کنید، بدین ترتیب از کمد هم به بهترین نحو استفاده می کنید و برخی لوازم ضروری را در آن نگهداری می کنید.

 

 

نمونه دیگر صفحه های تاشویی به عنوان میز ناهارخوری هستند که اگر فضای لازم برای کمد را ندارید، می توانید از این نوع استفاده کنید.

 

 

 

مدل هایی از میز ناهارخوری دیواری نیز وجود دارد که در کنار یک نیمکت بسیار جذاب و کاربردی اند. علاوه بر این می توان از فضای زیر نیمکت برای نگهداری وسایل مانند کمد استفاده کرد.

 

 

3.    صندلی و میز ناهارخوری تاشو

یک ویژگی جذاب صندلی و میز ناهارخوری تاشو این است که به راحتی می توان بعد از استفاده، آن ها را تا کرد و در گوشه ای قرار داد. در واقع تمام اجزای میز ناهارخوری و صندلی ها قابلیت تا شدن دارند تا فضای بسیار کمی را اشغال کنند. در بعضی مدل ها چرخ هایی برای این کار در زیر آن قرار داده شده است که راحت تر جابجا شوند.

 

 

 

4.    میز ناهارخوری میز اتویی

همه با میز اتوهای تاشو آشنایی داریم، میزهایی با پایه های قابل تنظیم که به راحتی ارتفاع آن ها قابل تغییر است. با همین مدل طراحی، می توان میز ناهارخوری تاشویی داشت که به راحتی بعد از استفاده قابل جمع کردن باشد. در کوچکترین آپارتمان ها یا سوئیت ها هم می توان از این میز ناهارخوری به راحتی استفاده کرد.

 

 

 

5.    میز ناهارخوری با صندلی هایی مخفی

یکی از پرکاربرد ترین مدل های میز ناهارخوری در خانه هایمان، مدلی است که صندلی ها در زیر میز قرار می گیرند. در این نمونه ها ابعاد میز ناهارخوری و صندلی ها قابل تغییر نیستند ولی شما می توانید صندلی ها را درست در زیر میز ناهارخوری قرار دهید تا فضای اضافی اشغال نشود.

 

 

انتخاب فرم منحنی یا زاویه دار این نوع میز ناهارخوری با توجه به فضای شما می تواند بسیار عملکردی تر و مناسب تر انجام گیرد.

 


نمونه های متنوعی از این مدل در بازار وجود دارد که با توجه به فضای ناهارخوری منزلتان می توانید ابعاد و شکل آن را انتخاب کنید.

 

 

تا اینجا با فاکتورهایی برای انتخاب میز ناهارخوری مناسب فضاهای کوچک آشنا شده اید. از اینجا به بعد کار شما آغاز می شود! با دقت بیشتر در فضای منزلتان ایده مناسب خودتان را انتخاب کنید، اگر فکر می کنید نمی توانید دقیقاً چیزی که می خواهید در بازار بیابید، به راحتی با کسی که در این باره تخصص دارد صحبت کنید تا مدلی که می خواهید را برای منزلتان بسازد. 
 

نظر خود را برای مطلب بنویسید