درحال آماده سازی...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده سلیستخود در سیستم های دیگر لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. آسایه /
  2. وبلاگ /
  3. فضاهای خانه من /
  4. حال و هوای تابستان؛ 7 ایده ساده برای تغییر دکوراسیون تابستانی منزل
تصویر حال و هوای تابستان؛ 7 ایده ساده برای تغییر دکوراسیون تابستانی منزل

حال و هوای تابستان؛ 7 ایده ساده برای تغییر دکوراسیون تابستانی منزل

با نزدیکی فصل تابستان، تغییر دکوراسیون یا جابجایی وسایل و دکور منزل، می تواند حس و حالی جانانه به خانه تان ببخشد. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که علاقه مندید از نور فوق العاده و گرمای تابستان بهره ببرید، در اینجا با ایده های جالبی برای تغییر دکوراسیون آشنا می شوید؛ اگر هم از آن دسته آدم هایی هستید که گرمای تابستان را خیلی نمی پسندید، می توانید از این مطلب به طور خاصی برای تغییر دکوراسیون منزلتان استفاده کنید و این گرما را تعدیل کنید.

 


برای تغییر دکوراسیون تابستانی منزل تان، 7 پیشنهاد ساده ولی بسیار تأثیرگذار در ادامه آورده شده است.

 

 

1.    پرده ها را کمتر کنید.

احتمالاً هنوز پرده هایی ضخیم یا چندلایه که در زمستان برای گرمتر نگه داشتن فضا استفاده می کردید روی پنجره ها باقی مانده اند؛ بهتر است اولین قدم برای تغییر دکوراسیون را از همین جا بردارید! اگر امکانش را دارید پرده ای نازک تر با رنگی شاد و تابستانی را جایگزین کنید.
اگر خلاقیت بیشتری در تغییر دکوراسیون می خواهید، می توانید یک ردیف گیاه بامبو جلوی پنجره قرار دهید و یک دیوار گیاهی بسیار زیبا را بسازید. چه گزینه ای بهتر از این که هم نور با یک فیلتر سبز وارد محیط می شود و هم هوای منزلتان با این گیاهان تعدیل می شود! 

 

 

2.    عناصر و متریال طبیعی را برای تغییر دکوراسیون فراموش نکنید!

چه چیزی بیشتر از اکسسوری هایی با متریال طبیعی می تواند طبیعت زنده را داخل منزل شما بیاورد؟ می توانید برای تغییر دکوراسیون تابستانی منزلتان از وسایلی چون اکسسوری های حصیری استفاده کنید. 

یا چند جا شمعی سنگی به همراه شمع را در نشیمن قرار دهید. حال و هوای فضای منزل با این عناصر بسیار ساده به خوبی تغییر می کند.

می توانید در این تغییر دکوراسیون از کوسن هایی با چاپ گیاهانی مانند نخل استفاده کنید. احساس سبزی و گرمای این پارچه ها در کنار روکش های روشن مبلمان عالی خواهد بود.

 

 

3.    خانه تکانی کوچکی را برای تغییر دکوراسیون در برنامه قرار دهید.

قدم اساسی برای تغییر دکوراسیون، تمیز و مرتب کردن فضای مورد نظر است؛ بنابراین قبل از هر کاری وسایلی که دیگر در تابستان به آن ها نیاز نداریم، جمع کنیم. به هم ریختگی، احساس سنگینی و گرفتگی را منتقل می کند. 
در طی این تغییر دکوراسیون می توانید پنجره ها را تمیز کنید، روکش یا پتوی بعضی از کاناپه ها را با ملافه هایی نازک تر و روشن تر تعویض کنید.
حتماً سیستم خنک کننده تان را کنترل کنید که مطمئن شوید قبل از گرم شدن هوا به خوبی کار می کند.

 

 

4.    از گیاهان سبز و زیبا غافل نشوید.

زیبایی گیاهان بدون شک یکی از فاکتورهای مهم در تغییر دکوراسیون است؛ علاوه بر این وجود گیاهان هوای منزل را تازه تر می کنند. از نور دلچسب تابستانی که از پنجره اتاق ها وارد می شود استفاده کنید، گیاهان را در همه جا بچینید. توجه داشته باشید گیاهی که انتخاب می کنید نگهداری آسانی داشته باشد که دردسر نگهداری اش شما را منصرف نکند. 

 

 

5.    روشنایی را تغییر دهید.

احتمالاً در فصل سرما از نورهای زرد و وجود شمع ها بیشتر استفاده می کردید تا گرمای خوبی به محیط اضافه کنید. با نزدیک شدن تابستان و تصمیم شما برای تغییر دکوراسیون، شرایط برای استفاده از این نور طبیعی فراهم شده است. پس پرده ها را کنار بزنید؛ نورهای سفید را بیشتر کنید. این کار خنکای بیشتری در فضایتان ایجاد می کند. نورگیری منزلتان کم است؟ می توانید در این تغییر دکوراسیون با قرار دادن آینه روی دیوارهای مقابل پنجره ها، نور بیشتری داشته باشید.

 

 

6.    تغییر دکوراسیون با جابجایی مبلمان

با رسیدن فصل تابستان، قاعدتاً عادات و کارهای افراد خانواده تغییراتی پیدا می کند که می توانند در تغییر دکوراسیون تأثیرگذار باشند؛ مثلاً شاید در زمستان افراد خانواده شب ها دور هم برای تماشای تلویزیون جمع می شدند و زمان زیادی را در اتاق نشیمن با هم می گذراند. حال با آمدن تابستان فعالیت های بیرون از خانه یا دور هم جمع شدن در فضایی از منزل مانند تراس یا بالکن (در صورتی که منزلتان حیاط یا تراس داشته باشد) بیشتر از قبل شده است. بنابراین چیدمان مبلمان نشیمن نیز تغییر خواهد کرد. 

قبل از تغییر دکوراسیون دقت کنید که خانواده تان در هر بخش از منزل تمایل دارند چطور زمان شان را سپری کنند. بدین ترتیب می توانید این تغییر دکوراسیون را کاربردی تر به اتمام برسانید.

 

 

7.    عطر تابستانی را به منزلتان اضافه کنید.

یکی از بهترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون تابستانی منزل، اضافه کردن رایحه ای تابستانی در محیط است. اگر شمع های معطر را می پسندید، انتخاب بسیار خوبی هستند؛ هم رنگ و شکل زیبایی دارند و هم تنوع عطر آن ها بسیار زیاد است. 

 

 


اگر بهار فصل دوباره زنده شدن و تازه شدن است، تابستان فصل لذت بردن از این تازگی هاست. فرصت را از دست ندهید و تغییر دکوراسیون شگفت انگیزی را در منزلتان رقم بزنید.
 

نظر خود را برای مطلب بنویسید