در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. راهروها و پله ها /
  4. چگونه فضای خالی زیرپله را به دفتر کار در خانه تبدیل کنیم؟
تصویر چگونه فضای خالی زیرپله را به دفتر کار در خانه تبدیل کنیم؟

چگونه فضای خالی زیرپله را به دفتر کار در خانه تبدیل کنیم؟

اگر با مشکل کمبود فضا در خانه روبرو هستید، ناراحت نباشید، روش های زیادی برای صرفه جویی در فضا وجود دارد، یکی از آن ها، استفاده از فضای خالی زیرپله است. فضای خالی زیرپله، از آن دسته فضاهایی است که معمولا بی توجه و بدون استفاده رها می شود. فرقی نمی کند، این فضا در خانه یا محل کارتان باشد. با ترفندهای مختلفی به راحتی می توان آن را احیا کرد و مورد استفاده قرار داد. در پست های قبلی مفصل راجب ایده های استفاده از فضای خالی زیرپله صحبت کردیم. 

مطلب پیشنهادی: 6 ایده ی خلاقانه برای استفاده از زیرپله

مطلب پیشنهادی: 9 انتخاب جذاب برای فضای زیرپله

در این پست قصد داریم، سراغ ایده‌ی تبدیل فضای خالی زیرپله به دفتر کار برویم و با هم نمونه های مختلفی از دکوراسیون دفترکار را ببینیم. با استفاده از یک میزکار ساده و توجه به چند نکته، فضای خالی زیرپله را به مکان دنجی برای کار در خانه یا فضای مطالعه تبدیل کنید و از آن لذت ببرید. دو مسئله نبود نور و محل ذخیره سازی، افراد را برای داشتن یک دفتر کار در زیرپله مایوس می کند. اما نگران نباشید، اگر کمی هوشمندانه عمل کنید، نتیجه ی فوق العاده ای خواهد داشت. با ما همراه باشید تا فضای بهتری را تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی: در طراحی اتاق کار در خانه، به چه نکاتی توجه کنیم؟

1- روشنایی

فضای خالی زیرپله معمولا بخاطر عمقی که دارد، فاقد نور کافی است و همانطور که می دانید برای تبدیل این فضا به دفتر کار، مهم ترین عامل، تامین نور است. پس قبل از هر اقدام دیگری، برای روشنایی آن دست به کار شوید. شاید استفاده از چراغ مطالعه، نور لازم را محیا کند اما بهتر است برای داشتن تجربه ای لذت بخش، به سراغ سایر گزینه ها بروید و از نور های مختلفی برای زیبایی فضای خالی زیرپله استفاده کنید. اگر شرایط فنی به شما اجازه می دهد، پنجره ای کوچک ایجاد کنید و از مناظر طبیعی لذت ببرید. نور طبیعی بهترین گزینه برای مطالعه و انجام فعالیت در دفتر کار است. 

 

میز مدرن با رنگ متضاد در دکوراسیون فضای خالی زیرپله در تصویر بالا، دفتر کار دنجی را ترتیب داده است. هرچند که بخاطر نوع طراحی باز پله ها و استفاده از رنگ سفید، فضای زیرپله، فاقد نور نیست، اما برای تمرکز مطالعه و انجام فعالیت، چراغ سقفی هم در نظر گرفته شده است. فضاهای زیرپله از این مدل های نیمه باز، مسلما علاوه بر تامین مقداری نور، امکان تهویه هوای بهتری را فراهم می کند و فضا دلباز تر است. بر عکس تصویر زیر، فضای خالی زیرپله، کاملا تاریک است و با تامین نور کافی، فضا قابل استفاده و کانون توجه قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

2- ذخیره سازی

وقتی قرار است، فضای خالی زیرپله به دفتر کار تبدیل شود، احتمالا کلی از وسایل، نیاز به محل نگهداری دارد. در نتیجه با توجه به فضای خالی زیرپله، ابعاد، اندازه ها و نیازتان، به محل ذخیره سازی فکر کنید. بهتر است برای میزکار، کشو در نظر بگیرید. کابینت هایی با ابعاد مناسب در زیر میزکار به شما در ذخیره سازی تعداد بیشتری از وسایل کمک خواهد کرد. از قسمت بالای میز هم غافل نشوید و تا جایی که امکان دارد با ایجاد شلف های مناسب و قفسه بندی، از حداکثر فضا استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: 30 مدل جدید شلف و قفسه بندی زیر پله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با الهام گرفتن از نمونه های دفتر کار زیر پله ای در این پست و در نظر گرفتن نکات اساسی طراحی، فضای خالی زیرپله را احیا کنید و تجربه های خودتان را با ما اشتراک بگذارید. به نظر شما رعایت چه نکاتی در دکوراسیون دفتر کار زیرپله کیفیت فضا را بالا می برد؟

نظر خود را برای مطلب بنویسید