در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. سرویس بهداشتی و حمام /
  4. ۵ ایده برای بازنگری در دکوراسیون دیوار حمام شما
تصویر 5 ایده جالب برای دکوراسیون دیوار حمام

۵ ایده برای بازنگری در دکوراسیون دیوار حمام شما

اگرچه حمام های امروزی، بزرگ نیستند، ولی توجه به چیدمان و دکوراسیون فضاهای کوچک هم، بسیار قابل اهمیت است. چه بسا سبب دعوت کنندگی و تجربه ای لذت بخش می شود. دیوار حمام از آن دسته فضاهایی است که کمتر به آن توجه می شود. وقتی اسم دیوار حمام می‌آید، به چه چیزی فکر می کنید؟ معمولا تنها چیزی که در ابتدای امر به ذهن می آید، انواع کاشی و سرامیک است. در این پست قصد داریم 5 ایده جالب برای تزیین دیوار حمام به شما معرفی کنیم تا فضاهای حمامتان از حالت روتین و کلیشه ای خارج شود. 


1- کاغذ دیواری ضد‌آب

کاغذ‌ دیواری از اولین گزینه هاییست که، برای پوشش راحت و سریع دیوار، در فضاهای مختلف استفاده می شود. آیا می توانید از کاغذ دیواری در حمام استفاده کنید؟ دیوار حمام نیز، از این قاعده مستثنی نبوده، به شرطی که جنس کاغذ دیواری ضدآب بوده و از نوع درجه یک باشد. حتی اگر کاغذ دیواری شما مرغوب است، در محل هایی که تماس مستقیم با آب ندارد، استفاده کنید. توصیه ما، ترکیب استفاده از کاغذ و کاشی است، تا در قسمت های پایین دیوار حمام  که دائما با آب در تماس است، از انواع کاشی و سرامیک های رنگی و جذاب استفاده شود. در حمام های بزرگ نیز، برای اطمینان خاطر، محل هایی که از آب دور است را به کاغذ اختصاص دهید. 

 

 

 

 

 

 

 

 

2- چوب

امکان ندارد فضایی  با چوب دکور شود و جذابیت نداشته باشد. چوب به فضا گرما و صمیمیت می بخشد. حمام از آن فضاهای سردیست که با استفاده از چوب، می توان کانون توجه را در آن مشخص کرد و حس خوبی ایجاد نمود. امروزه انواع چوب های ضدآب برای فضاهای در معرض رطوبت، در بازار وجود دارد. اگرچه برای دکور دیوار حمام با چوب، احتمالا هزینه‌ی بیشتری را باید بپردازید، ولی در عوض فضای متفاوتی را درحمام تجربه خواهید کرد. حتی برخی از چوب ها برای کف طراحی شده و کاملا در برار آب مقاومت دارد. دیوار حمام را با شیوه های مختلف با چوب پوشش دهید و دکوراسیون حمام را تغییر دهید. ترکیب چوب با سایر مصالح را در نمونه های زیر مشاهده کنید.

 

 

 

3- تابلو و آثار هنری

یک اثر هنری جالب، ایده ای آسان برای اضافه کردن یک تغییر شیک و جذاب در فضای حمام است. تابلو و قاب عکس فقط مختص اتاق خواب و نشیمن نیست، بلکه با توجه به نوع دکور، ابعاد دیوار حمام و سلیقه ی شما، می تواند انتخابی منحصر به فرد و زیبا باشد. تابلو و قاب عکس های مورد علاقه خود را، این بار به دیوار حمام بیاویزید و از منظره ی آن لذت ببرید. هر چند وقت یکبار هم با تعویض تابلو یا قاب عکس ها، فضای حمام را دگرگون کنید.

 

 

 

 

4- آینه

آینه بهترین گزینه برای حمام های کوچک است. آینه های دکوراتیو، قدی یا بزرگ را با توجه به دکوراسیون، روی دیوار حمام نصب کنید. آینه به فضا عمق می دهد و فضا را بزرگ تر می کند، علاوه بر این، سبب روشنایی و انعکاس نور در فضای حمام می شود. آینه را حتما، برای دکور دیوار حمام دستور کار قرار دهید و زیبایی حمامتان را چند برابر کنید.

 

 


5-  دیوار حمام با پوشش گیاهی

یکی از دیوارهای حمام را به پوشش گیاهی اختصاص دهید و از انرژی مثبت ایجاد شده لذت ببرید. برخی از انواع گیاهان برای چنین مواردی مناسب است، حتما از یک کارشناس برای انتخاب و دکور گیاهی دیوار حمام مشورت بگیرید. محیط حمام همواره مرطوب است و برخی از گیاهان، عاشق رطوبت و نگهداری در چنین مکان هایی هستند. حتی اگر از گیاهان طبیعی استفاده نکردید، دیوار حمام را با انواع گل و گیاهان مصنوعی، تزیین کنید، رنگ سبز سبب احساس نشاط و سرزندگی در فضای حمام می شود.

 

 

 

 

جسور باشید و ایده های نو را اجرا کنید و از تاثیر تغییرات کوچک در حال و هوایتان غافل نشوید. دیوار حمام با دکوراسیون جدید، قطعا حس خوبی را ایجاد و فضای حمام را متحول می کند. پیشنهاد ائوینسان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظراتتان را با ما در میان بگذارید.
 

نظر خود را برای مطلب بنویسید