در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. راهروها و پله ها /
  4. نکاتی برای دکوراسیون راهروی باریک، این فضا را رها نکنیم!
تصویر نکاتی برای دکوراسیون راهروی باریک، این فضا را رها نکنیم!

نکاتی برای دکوراسیون راهروی باریک، این فضا را رها نکنیم!

راهروها و به خصوص راهروی باریک یکی از چالش برانگیزترین فضاهای داخلی هستند. همه ما دوست داریم تک‌تک فضاهای منزل‌مان را با سلیقه طراحی کنیم. شاید زمان زیادی را برای انتخاب وسایل و سبک دکوراسیون فضاها صرف کنیم و شوق زیادی برای دیدن نتیجه کارمان داشته باشیم. چیدمان نشیمن و اتاق خواب و سرویس بهداشتی را با دقت و ظرافت انجام دهیم؛ گاهی برخی از فضاها ممکن است به نظرمان کم‌اهمیت‌تر باشند و زمان زیادی برای آن‌ها در نظر نگیریم. یکی از این فضاها راهروی باریک است؛ اگر فضای کوچک با ابعادی خاص باشند که ممکن است به کل نادیده گرفته شوند! ولی نظر ائوینسان چیز دیگری است. 

 

 

 

اهمیت راهروها زمانی به چشم‌تان می‌آید که ذوق و سلیقه‌تان راخرج کنید و با گذاشتن زمان کافی برای طراحی و چیدمان دکوراسیون راهروی باریک، به نتیجه بسیار دلنشینی دست یابید. راهروی منزل شما به عنوان یک عنصر ارتباطی بین فضاهای اصلی یا ورودی منزلتان می‌تواند سلیقه شما را پررنگ‌تر و مؤثرتر جلوه دهد. پس بر خلاف چیزی که تصور می‌کنید یک فضای بااهمیت در منزل شماست.

 

 

در این مطلب نکات قابل‌توجهی مطرح می‌شود که به خوبی شما را برای طراحی یک راهروی باریک و کوچک راهنمایی می‌کند، به طوری که با تمام منزلتان همخوانی داشته باشد. همراه ائوینسان طراحی راهروهای باریک و کوچک را دلپذیرتر انجام دهید.

 

 

1.    معجزه آینه در راهروی باریک 

در راهروی باریک، آینه یکی از اثرگذارترین و مهم‌ترین وسایلی است که می‌توان از آن به بهترین شکل استفاده کرد. ویژگی اصلی آینه بزرگتر جلوه دادن فضا است. در واقع انعکاس نور و چندبرابر کردن روشنایی، وسعت فضا را بیشتر نشان می‌دهد. بنابراین بدون ترس در فضاهای کوچک از آن استفاده کنید. 

 


انتخاب‌های متفاوتی برای این منظور وجود دارد؛ آینه‌های تکی آویخته به دیوار، آینه و کنسول، کمدهای آینه‌دار از جمله مواردی است که در راهروی باریک به خوبی قرار می‌گیرد.

 

 

2.    راهروی باریک با فرش مناسب


فرش عنصری است که می‌تواند محیط راهروی باریک شما را زیباتر و فضا را گرم‌تر کند. با انتخاب یک فرش مناسب فضای راهرو دعوت‌کنندگی بیشتری خواهد داشت؛ درواقع در بیشتر موارد با بی‌توجهی به راهروها فضایی ایجاد می‌شود که برای افراد جذابیتی برای گذر کردن از این فضا ندارد و فقط به عنوان راه ارتباطی دو اتاق یا فضا از آن استفاده می‎‌شود. ولی با یک فرش زیبا می‌توانید معجزه کنید و یک فضای دنج را خلق کنید که احساس خوشامدگویی خوبی هم القا کند.

 

 


می‌توانید یک فرش سرتاسری انتخاب کنید یا به سراغ فرشی بروید که اندکی با دیوارها فاصله داشته باشد. تجربه یک راهروی باریک اما دلنشین را با فرش‌های زیبا از دست ندهید.

 

 

3.    روح زندگی با گیاهان آپارتمانی در راهروی باریک

اگر راهروی باریکی دارید می‌توانید از گلدان‌های آپارتمانی کوچک استفاده کنید، نیاز نیست گلدان بزرگی در این فضا قرار دهید که رفت‌و‌آمد را سخت کند. گلدان‌های آویزی هم انتخاب مناسبی هستند. وجود گیاهان آپارتمانی طراوت و حس زندگی خوبی به محیط می‌بخشند و استقبال و خوشامدگویی را بیشتر جلوه می‌دهد.

 

 

 

4.    دیوار راهروی باریک با تابلوهای زیبا 

یکی از هوشمندانه ترین انتخاب ها برای یک راهروی باریک و کوچک، قرار دادن تابلوهایی مطابق با سبک و سلیقه طراحی‌تان است. با استفاده از ترفندهای چیدمان تابلو روی دیوار می‌توانید بهترین حالت را انتخاب کنید.

 

 


تجربه گالری وال در یک راهروی باریک بسیار دلنشین و هیجان‌انگیز خواهد بود. فقط حواستان باشد که ابعاد تابلوها را متناسب با ابعاد راهرو انتخاب کنید تا احساس تنگ‌تر و کوچک‌تر شدن فضا را القا نکنند.

 

 

5.    نورپردازی دکوراسیون راهروی باریک

نورپردازی در این فضای کوچک بسیار نکته مهمی است. راهروی باریک فضایی برای خودنمایی نورپردازی فضاست. می‌توانید میزان نور و نوع نور را با دقت انتخاب کنید تا احساس فضایی که می‌خواهید به فضا ببخشید. بهتر است از نور ملایمی استفاده کنید، اما اگر داشتن لوستر، چراغ دیواری یا هر عنصر دیگری را بیشتر می‌پسندید محدودیتی وجود ندارد. می‌توانید هنرمندانه این کار را انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

6.    راهروی باریک با میز کنسولی زیبا

یکی از وسایل بسیار جذاب برای راهروی باریک یا پهن، میز کنسولی است. اگر ابعاد فضا کوچک است می‌توانید از میز کنسول‌های باریک و کوچک استفاده کنید. نگران نباشید که مدل مدنظرتان نباشد، خوشبختانه تنوع در بازار بسیار زیاد است که می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید.
قرار دادن میز کنسول در راهروی باریک این امکان را می‌دهد که چیدمانی با قانون سه داشته باشید و بقیه وسایلی که دوست دارید در اینجا قرار دهید، به زیبایی بچینید. مثلاً گلدانی روی آن قرار دهید، یک آینه بالای میز کنسول نصب کنید و یا از کشو و روی میز کنسول استفاده کنید. نگاه کنید که چه ترکیب مرتب و کاملی را خلق کرده‌اید.

 

 

 

 

 

 

 

7.    کمد لباس یا چوب‌لباسی در راهروی باریک

اگر فضای راهروی باریک منزلتان این امکان را به شما می‌دهد که یک کمد یا چوب‌لباسی در آن قرار دهید، بسیار خوش‌شانس هستید. یکی از بهترین موارد برای چیدمان راهرو، کمد لباس یا چوب‌لباسی است. فقط بسیار دقت کنید که فضای این راهروی باریک را شلوغ نکنید، ابعاد کمد یا چوب‌لباسی را مطابق با اندازه راهرو انتخاب کنید. مرتب بودن فضا یکی از فاکتورهای بسیار مهم در زیبایی است.

 

 

 

 

8.    اکسسوری های تزئینی در راهروی باریک منزلتان

این قسمت از کار کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید با خلاقیت و سلیقه خودتان وسایلی که دوست دارید را در کناری از راهرو بچینید. همانطور که در تصاویر پایین هم مشاهده می‌کنید نیاز نیست هزینه اضافی کنید. حتی با وسایلی که در منزل دارید فضایی متفاوت و جذاب در راهروی باریک منزل بسازید. 

 

 

 

این نکات ساده اما مهم را می‌توانید در دکوراسیون راهروی باریک به کار گیرید و با کمک این فضای دوست‌داشتنی احساس استقبال و خوشامدگویی را به راحتی و زیبایی القا کنید.
 
 

نظر خود را برای مطلب بنویسید