در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. مبلمان /
  4. ۱۰ اکسسوری‌ و عنصر دکوراتیو محبوب در دکوراسیون منزل
تصویر 10 تا از بهترین اکسسوری‌ها و عناصر دکوراتیو محبوب در دکوراسیون منزل

۱۰ اکسسوری‌ و عنصر دکوراتیو محبوب در دکوراسیون منزل

وسایل دکوراتیو یا همان اکسسوری‌ها از عناصر تکمیل‌کننده دکوراسیون داخلی هستند. مثلاً وقتی در حال چیدمان هستید و می‌خواهید تعادل بصری را در کلیت دکوراسیون منزل‌تان حفظ کنید می‌توانبد از گلدان یا تابلویی کمک بگیرید. این وسایل زیبا که اغلب کاربردی هم هستند، مانند روح فضا می‌توانند احساس یکنواختی را از بین ببرند و فضا را دلنشین‌تر کنند.
تأثیر کلیدی اکسسوری‌ها یا عناصر دکوراتیو بسیار واضح است و طراحان داخلی هم برای پخته‌تر کردن نتیجه کارشان از چند اکسسوری مناسب در آخر استفاده می‌کنند.

 


همین حالا هم اگر در دکوراسیون منزل‌تان احساس می‌کنید جای یک عنصر دکوراتیو خالی است، می‌توانید تا انتها این مطلب مطالعه کنید تا یک انتخاب عالی از بین گزینه‌های اکسسوری‌های پرطرفدار داشته باشید. در این مقاله قصد دارم شما را با بهترین و محبوب‌ترین اکسسوری‌ها آشنا کنم.

 

 

 

1.    تابلوهای هنری، اکسسوری‌های خاص

اگر چیدمان دکوراسیون منزل‌تان تمام شده است ولی احساس می‌کنید هنوز خالی به نظر می‌رسد، نگاهی به دیوارها بندازید. با قرار دادن یک تابلوی هنری زیبا که با کل دکوراسیون شما هماهنگ است، فضا را به زیبایی تکمیل می‌کند. این اکسسوری زیبا فضا را دلنشین‌تر و دنج‌تر می‌کند و گرمای خوشایندی در فضا ایجاد می‌کند.

 


یک کار خاص دیگری که با تابلوی هنری به عنوان اکسسوری می‌توان انجام داد این است که تعادل بصری را درست و کامل کرد. مثلاً اگر عناصر عمودی در فضا زیاد است، یک تابلوی افقی روی دیوار به زیبایی ان تعادل کلی را ایجاد می‌کند.

 

 

2.    گیاهان و گل‌های زیبا

هر چه از زیبایی و کاربرد گیاهان در خانه شما صحبت کنم باز هم مورد جدیدی وجود دارد که این عنصر دکوراتیو و کاربردی و زنده در آن هم نقش دارد! در فضاهایی که حس کسل‌کنندگی وجود دارد از گلدان و گیاهان آپارتمانی می‌توانید کمک بگیرید. دقت کنید ابعاد گل و گلدان با سایر اجزا در تناسب باشد.

 


قرار دادن گلدانی با شاخه‌های گل  نیز می‌تواند یک ترکیب بی‌نظیر با دکوراسیون شما را خلق کند.

 

 

 

3.    آینه، بهترین آیتم دکوری و کاربردی 

آینه یک اکسسوری شناخته شده و بسیار کاربردی است. زیبایی وجود آینه در منزل به قدری تغییر خوبی را ایجاد می‌کند که شک نکنید بدون ترس می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

 

اگر فضا کوچک است یا نور کمی دارید، با یک آینه زیبا می‌توانید تعادل را ایجاد کنید. در فضاهای بزرگ و پرنور هم یک اکسسوری شیک و متنوع است.

 

 

4.    شمع های زیبا

در علم فنگ‌شویی نیز به وجود شمع‌ها در دکوراسیون داخلی توجه شده است. این عنصر دکوراتیو آرامش بسیار خوبی به فضا می‌دهد. قرار دادن انواع شمع‌هایی که با سبک دکوراسیون شما هماهنگ هستند می‌تواند لطافت خوشایندی به فضا اضافه کند. روی میز قهوه‌خوری سه شمع زیبا قرار دهید که در مطلب قانون سه در دکوراسیون نیز به آن اشاره کردیم؛ در اتاق خواب، سرویس بهداشتی و ... هر جایی که نیاز دارید یک اکسسوری اضافه کنید، شمع یک گزینه در دسترس و ارزان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.    کوسن

کوسن‌ها از اکسسوری‌های در دسترس و همه‌پسند هستند. با کمک کوسن به خوبی می‌توان رنگ، بافت یا طرح موردنظر را وارد دکوراسیون منزل کرد و زیبایی‌اش را تکمیل کرد. طراحان داخلی هم از این اکسسوری با تنوع بالایش غافل نیستند. ارزان بودن و قیمت منطقی کوسن با تنوع بی‌نظیر، آن را به یکی از محبوب‌ترین عناصر دکوراتیو و اکسسوری تبدیل کرده است.

 

 

 

 

 

6.    عکس‌های خانوادگی

اگر یک دیوار خالی دارید که می‌توانید با آن حال و هوای صمیمی در فضا ایجاد کنید، قاب عکس‌های خانوادگی انتخاب خیلی خوبی هستند. قرار دادن عکس‌هایی با خاطرات خوب روی میز یا روی دیوار می‌تواند احساس تعلق را در بین اعضای خانواده بیشتر کند. ایده گالری وال نیز برای استفاده از قاب عکس روی دیوار بسیار جذاب است.

 

 

 

 

 

7.    آباژورها و وسایل روشنایی زیبا

یکی از زیباترین عناصر دکوری و اکسسوری‌های خاص، آباژورهای رومیزی یا ایستاده هستند؛ این وسیله دکوراتیو تأثیر محسوسی در زیبایی و کامل شدن دکوراسیون منزل شما خواهد داشت. با ایجاد نور و سایه احساس دنج بودن فضا را بیشتر می‌کنند. اگر فضا به نظرتان خشک و سرد است، آباژور به عنوان اکسسوری تکمیلی انتخاب خوبی خواهد بود.

 

 

 

 

 

8.    قالیچه یا فرش

اگر فضای خالی روی کف اتاق دارید، یک قالیچه می‌تواند گرمی و زیبایی را در فضا ایجاد کند. علاوه بر زیبایی و دکوراتیو بودن قالیچه، جنبه کاربردی هم دارد؛ می‌توان محدوده یک فضا را با قالیچه مشخص کرد و نظم فضایی بیشتری در محیط ایجاد کرد. بافت و رنگی که یک قالیچه دارد تعادل بصری و زیبایی دکوراسیون منزل شما را تقویت می‌کند.

 

 

 

 

9.    ظروف زیبا، گلدان یا مجسمه

المان‌های دکوری و اکسسوری‌های دیگری نیز وجود دارد که برای ایجاد تعادل بصری و کامل کردن دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند. گلدان‌های زیبا، تندیس یا سردیس، ظروف خاص و ... نمونه‌هایی از این گروه عناصر دکوراتیو هستند. می‌توان با کمک این اکسسوری‌ها رنگ، بافت، متریال یا مقیاس و بُعد عمودی یا افقی که می‌خواهیم به محیط اضافه کنیم تا از نظر بصری متعادل شود.

 

 

 

 

10.     اکسسوری با هر بافت و رنگی به سلیقه شما 

اگر فکر می‌کنید بافت، رنگ، متریال یا الگویی که با بقیه مبلمان شما هماهنگ باشد در دکوراسیون منزل‌تان کم است، می‌توانید با سلیقه خودتان یک عنصر دکوراتیو شخصی را اضافه کنید. مثلاً شال مبل، پرده، یک آلت موسیقی که برایتان ارزشمند است یا هر چیز دیگری که دارید در جای مناسبی قرار دهید. با این کار یک سبک شخصی و منحصر به فرد در دکوراسیون منزل‌تان هم خلق کرده‌اید.

 


این بافت‌ها و رنگ‌ها تعادل بصری و زیبایی پرانرژی را می‌توانند به محیط تزریق کنند و حس زندگی را بیشتر کنند.

 

 


انتخاب خوب اکسسوری با توجه به محیطی که دارید می‌تواند دکوراسیون منزل شما را به خوبی کامل کند. حواستان باشد به ابعاد محیط و سایر مبلمان هم دقت کنید و اکسسوری را هماهنگ با آن‌ها انتخاب کنید. سبک دکوراسیون و پالت رنگی دکوراسیون منزل را هم نادیده نگیرید! مثلاً یه اکسسوری مدرن در یک دکوراسیون کلاسیک نتیجه خوبی نخواهد داشت.
 

نظر خود را برای مطلب بنویسید