لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید. جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. اتاق خواب /
  4. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ارزان و شیک با نکات طلایی
تصویر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ارزان و شیک با نکات طلایی

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ارزان و شیک با نکات طلایی

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه روش‌ها و سبک‌های زیادی وجود دارد. معمولاً ابعاد فضای اتاق خواب‌ها با کوچکتر شدن خانه‌ها و آپارتمان‌های امروزی تغییر کرده است. در انتخاب و چیدمان وسایل باید علاوه بر زیبایی و اصولی بودن به این نکته هم توجه کنید که نهایت استفاده را از فضای اتاق خواب داشته باشید.
اصول و نکاتی که در این مطلب می‌بینید مهم‌ترین نکاتی است که می‌توانید در طراحی یا تغییر دکوراسیون اتاق‌خواب دخترانه به کار ببرید و با سلیقه خودتان آن را دیزاین کنید.

مطلب پیشنهادی: چگونه اتاق یک دختر نوجوان محصل را بچینیم؟ (قسمت اول: کف و دیوارها)

مطلب پیشنهادی: چگونه اتاق یک دختر نوجوان محصل را بچینیم؟ (قسمت دوم: تختخواب و مبلمان)

 


چه رنگی برای اتاق خواب دخترانه انتخاب کنیم؟

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اولین کار انتخاب رنگ است؛ وقتی در مورد پالت رنگی تصمیم بگیریم، انتخاب پرده، مبلمان، کاغذدیواری و ... مشخص‌تر خواهد شد.
رنگ‌های شاد یا لطیف دخترانه انتخاب‌های راحت و پرطرفداری هستند. شور و شوق انتخاب وسایل برای اتاق خواب دخترانه احساس خوبی دارد که اگر با انتخاب یک رنگ خوب همراه شود نتیجه بسیار لذت‌بخشی دارد. از آنجایی که اتاق خواب یک فضای خصوصی و شخصی است، باید برای فرد احساس آرامش داشته باشد؛ پس پیشنهاد می‌کنم مطابق با سلیقه همان دختر رنگ هم انتخاب شود. 

 


برای اتاق خواب دخترانه معمولاً از رنگ‌های گرم و قوی مثل صورتی، بنفش، سبز و زرد و ... استفاده می‌کنند که گویا برای بسیاری مانند قاعده شده است. اما به معنی این نیست که نمی‌توان از بقیه رنگ‌ها انتخاب کرد. شما می‌توانید هر رنگی که مطابق سلیقه‌تان است انتخاب و در ترکیب با سایر رنگ‌ها دکوراسیون جذابی را دیزاین کنید. هیچ محدودیت جنسیتی برای انتخاب رنگ در معماری وجود ندارد پس با خیال راحت رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید.

 

 

 

پرده مناسب برای اتاق خواب دخترانه کدام است؟

پرده مانند لباس اتاق خواب است! تکمیل کردن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما بسیار وابسته به انتخاب پرده آن است. برای پررنگ کردن سبک و سلیقه دکوراسیونی که دوست دارید، می‌توانید از پرده مطابق با آن استفاده کنید. یک پرده زیبا می‌تواند تمام حال و  هوای فضای اتاق خواب را تحت تأثیر قرار دهد و یک اتاق دلنشین و دوست داشتنی دخترانه را بسازد.

 


اگر دکوراسیون ساده و شیک دوست دارید، می‌توانید رنگ دیوارها را خنثی انتخاب کنید و با انتخاب پرده رنگی تغییر خوبی در دکوراسیون ایجاد کنید. در کنار آن می‌توانید کوسن و روتختی را از پالت رنگی هماهنگ با پرده انتخاب کنید تا هارمونی خوشایندی در نهایت داشته باشید.
جنس پرده هم با تنوع زیادی از حریر تا کتان با طرح‌های متنوعی است که انتخاب را برای شما آسان می‌کند. یک نمونه جدید و  شیک از پرده‌ها، نوع چاپی بسیار متنوع است که برای اتاق خواب دخترانه انتخاب بسیار مناسبی است. می‌توانید طرح موردعلاقه دخترتان را سفارش دهید و با این کار یک نشانه شخصی وارد دکوراسیون اتاق خواب کنید. فقط دقت کنید که در هماهنگی با سایر وسایل، مبلمان و اکسسوری‌ها باشد تا تکه جدایی دیده نشود.

مطلب پیشنهادی: 6 گام برای انتخاب پرده اتاق خواب

مطلب پیشنهادی: پرده بالای تخت خواب، انتخابی خاص و زیبا

 

 

چه مبلمانی برای اتاق خواب دخترانه انتخاب کنیم؟

انتخاب وسایل و مبلمان اتاق خواب دخترانه کاملاً به این بستگی دارد که اتاق برای دختربچه خردسال است یا یک دختر نوجوان یا جوان؛ حالا با توجه به نیازهای این فرد می‌توان تصمیم گرفت که چه مبلمان و وسایلی انتخاب کرد. مثلاً برای یک نوازاد یا دختربچه تخت‌خواب و قفسه وسایل بازی و آموزشی و ... مهم است، در صورتی که اتاق خواب برای یک دختر نوجوان علاوه بر فضای استراحت، محلی برای تمرکز و درس خواندن است. 

 

 

 

 


بهترین روش این است که از وسایل برای چند هدف استفاده کنیم تا هم فضای کمتری اشغال شود و هم مقرون به صرفه باشد. علاقه شخصی برای انتخاب مبلمان مهم‌ترین عامل است؛ می‌توان با توجه به سلیقه و علایق اکسسوری‌ها و وسایل را انتخاب کرد. با این کار فضای خوب و دنجی برای اتاق خواب دخترانه طراحی می‌شود.

 

 

 

چیدمان درست مبلمان برای اتاق خواب دخترانه چگونه است؟

اندازه فضای اتاق خواب دخترانه معیار مناسبی برای انتخاب و چیدمان وسایل است. اگر میز تحریر، تخت‌خواب، کتابخانه و ... دارید، روش ایده‌آل این است که تخت‌خواب را وسط و پشت به دیوار قرار دهید، حالا بقیه وسایل را با فاصله مناسب در اطراف آن‌ها بچینید. اگر وسایل کمتر هست می‌توانید تخت خواب را کنار دیوار قرار دهید و میز آرایش را کنار آن بگذارید.

 

 

 

 


در چیدمان اتاق خواب دخترانه هم باید عادات شخصی فرد در نظرگرفته شود. با این کار احساس راحتی بیشتری در فرد به وجود می‌آید. در هنگام چیدمان بسیار مهم است این است که فضا را پر از وسایل نکنید؛ فضای آزاد برای حرکت در نظر بگیرید که از نامرتب شدن اتاق خواب هم  جلوگیری کنید.

 


 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید