در حال بارگذاری ...

لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

  1. اوینسان /
  2. وبلاگ /
  3. ناهار خوری /
  4. 4 روش مقرون به صرفه و اقتصادی برای تغییر دکوراسیون ناهار خوری
تصویر 4 روش مقرون به صرفه و اقتصادی برای تغییر دکوراسیون ناهار خوری

4 روش مقرون به صرفه و اقتصادی برای تغییر دکوراسیون ناهار خوری

از آنجایی که بسیاری از ما وعده های روزانه خود را روی میز یا کانتر آشپزخانه سرو می کنیم، دکوراسیون فضای ناهارخوری منزلمان بعد از مدتی تکراری و کسل کننده به نظر می رسند. از طرفی هزینه خریدن میز ناهارخوری جدید یا تغییر تمام فضای ناهارخوری ممکن است بالا باشد و ما را از ایجاد تغییر منصرف کند.

 

 

خوشبختانه شما برای ایجاد تغییر با روش های پیشنهادی اوینسان، نیاز به بودجه زیادی نخواهید داشت. بعد از مطالعه این مقاله به این موضوع واقف خواهید شد که تغییرات خاص الزاماً به مبلغ هنگفتی نیاز ندارند.

 

پس هر چه زودتر شروع می کنیم:

 

1.    یک دیوار از فضای ناهارخوری را خاص و منحصر به فرد کنید.
برای اینکه یک نقطه کانونی برای فضای ناهارخوری خود تعریف کنید، می توانید یکی از دیوارها را با رنگی خاص رنگ آمیزی کنید یا با کاغذ دیواری رنگ و بافت ویژه ای به آن ببخشید؛ این کار به طور شگفت آوری فضا را تغییر می دهد.

 

تغییر رنگ یا کاغذ دیواری یک دیوار هم کم هزینه است و هم ابزار آن همواره در دسترس است، ابعاد کار کوچک است و اگر علاقه داشته باشید، خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. به علاوه اینکه شما با روشی ساده، یک نقطه کانونی فوق العاده ایجاد کرده اید.

 


ابتدا تصمیم بگیرید کدام دیوار را می خواهید رنگ آمیزی کنید؛ به طور معمول دیوار مشخصه ناهارخوری، دیواری است که شما به محض ورود به اتاق آن را می بینید و از در ورودی دور است. در حالت ایده آل بهتر است روی این دیوار در یا پنجره ای نباشد تا بدون مزاحم (!) آن را برجسته تر نشان داد.
از پیاده کردن ایده خود نترسید؛ این همان دیواری است که سعی دارید آن را منحصر به فرد کنید، پس به راحتی با رنگ و بافت آن بازی کنید. حتی می توانید آن را به یک گالری وال با قاب عکس های خانوادگی تبدیل کنید. هر کاری که فکر می کنید در تضاد با بقیه قسمت های اتاق، دیوار را بیشتر نشان می دهد، می توانید انجام دهید.

 

 

2.    با دقت از وسایل مختلفی که دارید استفاد کنید.
هماهنگی وسایلی که در اتاق چیده شده اند بسیار مهم است. نگران این نباشید وسایل مختلف با سبک های متفاوت را کنار هم داشته باشید، می توانید با روش های درستی آن ها را هماهنگ کنید. آیتم های نو و قدیمی را با هم تلفیق کنید.

 

 

چند روش وجود دارد برای اینکه مطمئن شوید چیدمان اتاقتان با این وسایل به هم ریخته نیست و یکپارچه دیده می شود. قبل از شروع هر کاری، برنامه ای برای خود مشخص کنید و به یاد داشته باشید که کاربرد اتاقتان باید به قوت خود باقی بماند. شما قصد دارید فضا را یکدست کنید، پس نگران تغییرات نباشید؛ جزئیاتی از رنگ، بافت و فرم را در نظر بگیرید و آن ها را به طور مناسب در بخش های مختلف تکرار کنید. این کار علاوه بر اینکه هماهنگی ایجاد می کند، نشان دهنده آن است که یکپارچگی اتاقتان تصادفی نبوده و شما به همه بخش ها فکر کرده اید.

 


3.    نور مخصوصی برای ناهارخوری در نظر بگیرید.
یکی از ساده ترین روش های آراسته کردن فضای ناهارخوری، جایگزین کردن نور ثابت سقفی با یک لوستر یا آویز ساده در مکان مشخصی مانند بالای میز ناهارخوری است؛ آویزهای ساده و مینیمال یا لوسترهای شیک و خاص و پر از جزئیات، تفاوتی ندارد کدام را انتخاب می کنید، هر یک با توجه به سلیقه و فضای موردنظرتان، زیبایی خاصی را ایجاد خواهند کرد! 

 


برای آنکه مطمئن باشید انتخاب درستی دارید به چند نکته توجه کنید. ابتدا ابعاد اتاق و میز ناهارخوری را در نظر بگیرید؛ مثلاً اگر ناهارخوری شما 12 نفره است، احتمالاً شما به یک آویز خطی یا ردیفی از لامپ ها که بالای میز ناهارخوری و در جهت آن نصب خواهند شد، نیاز دارید. اما اگر ناهار خوری شما 4 نفره است، یک لوستر کوچک و زیبا نیز به بهترین شکل شما را به هدفتان می رساند.

 


اگر به طور اصولی بخواهید طراحی کنید، نور بالای میز ناهارخوری باید دو سوم مساحت میز را پوشش دهد.
نور فضای کلی اتاق را فراموش نکنید؛ احتمالاً یک لوستر بالای میز ناهارخوری، به تنهایی نمی تواند نور کل اتاق را تأمین کند، پس نورهای هالوژنی کوچک یا نورهای دیواری را برای روشنایی گوشه ها در نظر بگیرید.

 

 

4.    اکسسوری ها ( وسایل دکوراتیو) را فراموش نکنید. 
اضافه کردن جزئیات دکوراتیو مانند شمع ، گلدان، تابلو و ... همچون فوت آخر کوزه گری است، تغییرات را تکمیل می کند. نیازی به نگرانی نیست زیرا هنوز به این نکته توجه داریم که می خواهیم با کمترین هزینه این تغییر دکوراسیون را به اتمام برسانیم.

 


ریزه کاری های پایانی، به طور قابل توجهی در نتیجه کار تأثیرگذار خواهند بود. سعی کنید هوشمندانه از فضا استفاده کنید! هیچ کس بی نظمی را نمی پسندد، به خصوص در فضایی که احتمالاً افراد زیادی در آن دور هم جمع خواهند شد. اگر بوفه دارید آنرا با روشی جدید استفاده کنید.(برای خواندن مطلب پیشنهادی اوینسان برای این منظور اینجا کلیک کنید) می توانید به طور گزیده از ظروفی با رنگ و طرح خاص که دارید، هماهنگ با آنچه از قبل به آن فکر کرده اید، درون آن بچینید؛ مراقب باشید آن را شلوغ نکنید.


اگر بوفه یا کمدی ندارید، می توانید از وسایل ساده مانند گلدان یا بشقاب های دکوری با رنگ مدنظرتان استفاده کنید. 
حال یک بار تمام موارد را چک کنید؛ اگر نیاز بود چیزی اضافه یا حذف کنید.

 

 

قاعدتاً حالا با این نظر موافقید؛ " با هزینه کم می توان تغییرات لذت بخش و برجسته ای ایجاد کرد. "
از این ایده ها استفاده کنید و بعد از اتمام کار می توانید دوستان خود را برای یک شام دوستانه دعوت کنید و عکس العمل آنها را ببینید!

 

منبع: 
www.realsimple.com
www.elledecor.com
www.freshome.com

 

نظر خود را برای مطلب بنویسید