evinsan | اوینسان | آسمان مجازی طرح آسمان بهار (شکوفه)
لیست آرزوها
لیست آرزوهای شما خالی می باشد!

جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید. جهت مشاهده به حساب کاربری خود وارد شوید.

آسمان مجازی طرح آسمان بهار (شکوفه)

آسمان مجازی تایلی

دسته بندی: آسمان مجازی

برند: اوینسان

۵۴,۰۰۰ تومان ۵۵,۰۰۰ تومان
ذخیره

معرفی محصول

نقدوبررسی

آسمان مجازی برای کجا مناسب است؟
کیفیت نورپردازی و جنبه‌ی تزئینی، این سقف‌ها را به پوششی مناسب برای اماکن عمومی مانند دفاتر اداری، هتل، بیمارستان، پاساژ و رستوران تبدیل کرده‌است.
آیا این سقف‌ها در فضاهای بی‌نور یا کم‌نور خانه هم قابل استفاده‌اند؟
فضاهای کم‌نور خانه معمولا این‌ها هستند:  پارکینگ، انباری، راهرو، سرویس بهداشتی و حمام و احتمالا آشپزخانه.
سادگی نصب و قیمت مناسب آسمان مجازی باعث شده که  علاوه بر کاربرد تزئینی، از آن برای پوشاندن تاسیسات و نواقص ظاهری سقف نیز در فضاهایی مانند زیرزمین و پارکینگ و انباری‌های بزرگ استفاده شود. ویژگی قابل توجه دیگری که آسمان مجازی دارد مقاومت در برابر رطوبت و آب‌بند بودن به طور نسبی(با توجه به نوع چاپ) است، در نتیجه می‌توانیم آن‌ها را برای فضاهای نیمه مرطوبی مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه و حتی نمونه‌های مقاوم‌تر را در استخر و حمام به کار ببریم.
آسمان مجازی با انواع سقف کاذب از جمله سقفهای یکپارچه کناف، رابیتس و گچ و همچنین سقف‌های مشبک به راحتی ترکیب می‌گردد. بنابراین می‌توان تنها بخشی از مساحت یک سقف وسیع را با آن پوشش داد و از بابت تکمیل سقف با پوشش‌های دیگر نگرانی وجود ندارد.

کدام طرح برای من مناسب است؟
انتخاب طرح به جز سلیقه‌ی شخصی، به ویژگی‌های معمارانه‌ی هر فضا و نوع استفاده از آن نیز بستگی دارد. یکی از ویژگی‌های معمارانه محیط قرارگیری ساختمان و طبیعت پیرامون آن است. این موضوع که قرار است با همین طبیعت ارتباط برقرار کنیم یا اینکه قرار است از آن فاصله بگیریم موضوع تعیین کننده‌‌ای است. به عنوان مثال شاید طرح نخل برای سقف فرودگاه یک شهر گرمسیری و طرح کهکشان برای مسافرخانه‌‌ای بین راهی انتخاب مناسبی باشد چرا که بازتاب زیبایی  طبیعتی است که کاربر فضا در انتظار تجربه‌‌‌ی آن است. اما به همان میزان هم ممکن است طرح جنگل‌های شلوغ استوایی در متروی مرکز شهر، به علت فاصله گرفتن از هیاهوی محیط مناسب باشد.
مقدار نوری که فضا دریافت می‌کند، و نقشی که از آسمان مجازی انتظار داریم( اولویت به عنوان تابلوی تزئینی یا نورپردازی) هم موضوع مهمی است. طرح‌های شب، کهکشان یا جنگل‌های انبوه به تنهایی برای روشن کردن یک محدوده کافی نیستند و به همراهی نور مکمل مانند نور مخفی یا چراغ دیواری نیاز دارند. اما آن دسته از طرح‌های کارت پستالی یا گل و شکوفه که زمینه‌های سفید، صورتی یا آبی روشن دارند به خوبی می‌توانند تنها چراغ یک فضای کوچک یا متوسط باشند.
ارتفاع سقف و میزان توقف زیر آن نیز دو فاکتور تاثیرگذارند. هرچه سقف بلندتر و زمان توقف زیر آن کوتاه تر باشد، طرح‌های انتزاعی‌تر مثل گل‌های کارت پستالی و آسمان استوایی بهتر جلوه می‌کنند. اما برای سقف‌های نسبتا کوتاه خانه که دائما در معرض دید قرار دارند، طرح‌های طبیعی‌تر و پرجزئیات‌تری مانند گل‌های ماکرو و شاخه‌های پرشکوفه تصوری از ایستادن یا نشستن زیر درخت بوته به دست می‌دهند و دیرتر کهنه و تکراری می‌شوند.

مشخصات فنی

مشخصات فنی
مقاومت در برابر رطوبت
طرح
گل
کد محصول
2184
ابعاد
60*60
قابلیت عبور نور
قابلیت انعطاف پذیری

توضیحات

سقف کاذب آسمان مجازی
آسمان مجازی نوعی سقف کاذب طرح‌دار است که در آغاز با هدف بهره بردن از جلوه‌‌های ‌طبیعت و نور آسمان برای محیط‌‌هایی ‌که از نور طبیعی کافی بهره نمی‌بردند ساخته شد اما طرح و نقش‌های آن به مرور از تنوع  قابل توجهی برخوردار شدند.  این سقف‌‌ها ‌گذشته از تداعی طبیعت، به علت قابلیت‌‌هایی ‌نظیر شبیه‌سازی روشنایی آسمان، یکپارچه شدن با نورپردازی، ترکیب با دیگر سیستم‌‌های ‌سقفی، عایق بودن در برابر رطوبت  و البته قیمت معقول، محبوبیت پیدا کرده‌اند.
تفاوت قیمت در تایل‌های آسمان مجازی به جنس پلکسی‌گلاس، جنس جوهر چاپ، نوع و کیفیت چاپ، وضوح تصویر، میزان مقاومت در مقابل  اثرات نور، رطوبت محیط و علل دیگر وابسته است.
شرکت پروشات ساخت نیروانا به عنوان یکی از تولیدکنندگان تایل‌های آسمان مجازی و سقفهای کشسان ، سعی نموده است که تمامی طیف‌های قیمت و کیفیت آسمان مجازی را تولید و به متقاضیان خود عرضه نماید.
شکل محصول: آسمان مجازی قابل تولید به شکل تایل نورگذر، در ابعاد استاندارد(60×60) و سفارشی بوده و بالطبع از مزایای ساختار تایلی مانند سهولت در نصب، جابه‌جایی و تعویض تایل‌ها و نیز امکان دسترسی به پشت تایل‌‌ها ‌برای تعمیرات سود می‌برد.
مصالح به کار رفته در محصول:
الف)جنس تایل‌‌ها ‌از ورق پلکسی گلاس( طلق/تلق نشکن) است. معمولا از ورق‌‌هایی ‌به ضخامت 2 یا 4 میلیمتر استفاده می‌شود. ورق‌‌های ‌ضخیم را در تایل‌‌های ‌بزرگتر و برای جلوگیری از خمیدگی(شکم دادن) تایل به کار می‌برند.
ب) سازه‌ی این سقف کاذب  به شکل شبکه‌بندی کلیکی است. علاوه بر این، اگر پروفیل‌‌های ‌مربوط به سقف کاذب قبلی در محیط موجود باشند، می‌توان تایل‌‌های ‌آسمان مجازی را روی آن‌‌ها ‌نیز جای‌گذاری کرد. باکس کناف نیز قابلیت استفاده در این ساختار را دارد.
ج)  در چاپ غیر مستقیم به شیوه‌ی بک‌لایت،کاغذی که طرح روی آن چاپ شده، لمینیت شده و با چسب شیشه‌ای دو طرفه پشت تایل چسبانده می‌شود.  طرح در شیوه‌ی بک‌لایت شفافیت قابل توجهی دارد.

محصولات مشابه

خریداران این محصول، محصولات زیر را هم خریده‌اند